Haber Tahtası

CHP Aday Adayı Bingöl: "İkinci Gezi Adresi Gaziantep"

chp-aday-adayi-bingol-ikinci-gezi-adresi-gaziantep

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Cahit Bingöl, AK Parti'li yerel yönetimlerin karşı çıkmalarına rağmen hükümetin Kamil Ocak Stadyumunun yerine AVM ve toplu konut yapmak istediğini savunurken, "Gezi'nin ikinci eylem"...
20 Ağustos 2013 Salı 10:30

  CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Cahit BingölAK Parti'li yerel yönetimlerin karşı çıkmalarına rağmen hükümetin Kamil Ocak Stadyumunun yerine AVM ve toplu konut yapmak istediğini savunurken, "Gezi'nin ikinci eylem başlatma adresi Gaziantep. Gaziantep'te rant uğruna imar katliamı var" dedi.

Bingöl yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep Kamil Ocak Stadyumunun yeri ile ilgili gelişmelerin, "trajikomik" bir hal aldığını belirtti. AK Parti'li olan yerel yönetimlerin karşı çıkmalarına rağmen merkezi hükümetin Kamil Ocak Stadyumunun yerine AVM ve toplu konut yapmak istemesinin, rant uğruna imar katliamından başka bir anlam taşımadığını vurgulayan Bingöl, tehlikeye karşı Hükümeti uyardı. Bingöl, "AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere yerel yönetimler bu karara ısrarla karşı çıkıyor. Ama Ankara'daki hükümet de ısrarla bu projeyi uygulamak istiyor. Proje askıya çıkınca kamuoyunun tepkileri üzerine Sayın Bakan devreye giriyor ve askıdan indiriyor. Sayın Bakan projenin askıdan indirilmesini sağladığı için de kahraman gibi gösterilmek isteniyor. Önemli olan projeyi askıdan indirmek değil, projenin iptal edilmesini sağlamaktır. Proje iptal edilmemiştir. Bir şekilde tekrar uygulamaya sokulmak istenecektir" dedi.


-"SUÇLU VAR, KAHRAMAN YOK"-


"Birileri Göle maya çalıp yoğurt yapmak istedi, maya tutmayınca hem suçlu hem güçlü olan bu grup durumu kurtarıp lehlerine çevirerek hayali kahraman yaratmaya çalışıyor" diyen Bingöl, açıklamasını şöyle sürdürdü:


"Bu işin suçlusu var, kahramanı yok. Stadyumun yeri ile ilgili bu gelişmeler son derece trajikomik bir hal almaya başladı. AKP iktidarı ve AKP'li yerel yönetimlere rağmen böyle bir karar veriliyorsa bunu durup düşünmek lazım.


Bu olay tam bir trajedi. Birileri Göle maya çalmaya kalktı. Ortada büyük bir rant olacaktı. Maya tutmayınca "biz yapmadık Ankara yapıyor' dendi.


Şimdi de "biz Ankara'ya engel olduk Bakamınız devreye girdi çözdü' gibi trajik komik açıklamalar yapılarak gelecekte AKP'den Gaziantep Büyükşehir aday adayı olması planlanan isimlere "Gaziantep'i kurtardı' payesi verilmeye çalışılıyor.


Halbuki proje ortada duruyor. Sadece askıdan indirildi. Bunu bir kahramanlık örneği gibi sunmak, kamuoyunu oyalamaktan başka anlama gelmez."


-"KİMSE GAZİANTEP'İ BETON YIĞINI, DUYGUSUZ BİR MİMARİYLE DONATAMAZ"-


Burhan Cahit Bingöl, yaşanan olayların AK Parti'li yöneticiler arasında sorunlar olduğunu da gösterdiğini savunarak, "Gaziantep'e ve Gazianteplilere rağmen hiçbir kurum ve kuruluş bu kentin mimarisiyle oynayamaz. Eğer oynuyorsa bu kentin yönetiminde ve yöneticilerinde ciddi sorunlar var demektir" dedi.


Gaziantep'te devlet yatırımı olmadığını da savunan CHP Gaziantep Büyükşehir Aday Adayı Bingöl, "Mersin ve Kayseri gibi iller başta olmak üzere devlet tarafından yapılan stadyumlar karşılığında, bu kentlerden arsa istemeyenler konu Gaziantep olunca neden yapılması planlanan stadyum karşılığı olarak Kamil Ocak Stadyumunun yerini istiyor?


Ortada büyük bir rant var ama hiç kimse Kusura bakmazsın. Bu kent sahipsiz olmadığı gibi hiçbir şey de öyle eskisi gibi kolay değil. "Yaptım oldu' mantığı artık bu ülkede ve özellikle Gaziantep'te geçerliliğini yitirdi" ifadelerini kullandı.


Bingöl ayrıca "Gezi'nin ikinci eylem başlatma adresi Gaziantep. Gaziantep'te rant uğruna imar katliamı var" ifadelerini de sözlerine ekledi.


Haber okunma sayısı: 140Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

GAZİANTEP - HAVA DURUMU

GAZIANTEP

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
1181 hit, 380 ziyaretçi, 442 ziyaret
Bu hafta:
12299 hit, 3395 ziyaretçi, 4839 ziyaret
Bu ay:
41700 hit, 11102 ziyaretçi, 16252 ziyaret
Toplam:
4242186 hit, 956475 ziyaretçi, 1824405 ziyaret